Verse sneeuw in bijna de hele alpenboog heeft het gebergte weer wat meer in een winters jasje gehuld. En dat was op sommige plaatsen ook wel nodig. En we moeten eerlijk zijn, lagerop zal de sneeuw wel weer verdwijnen, maar de pistes hebben weer een opfrisser gehad en hogerop zijn de condities top. Doe daar komende dagen de zon bij en alle inrgediënten voor een prima wintersportweek zijn aanwezig!
Boven de wolken in Gerlos. @LiveUpdates
Zonnig weer boven de wolken in St Anton. @LiveUpdates
Verse sneeuw en wolken in Wolkenstein. @LiveUpdates
Chamonix onder de sneeuw. @LiveUpdates
Stilaan opklarend maar in het oosten nog wat sneeuw
Een krachtig hogedrukgebied, dat de afgelopen dagen bij IJsland kampeerde, gaat vandaag verder op wandel naar het oosten, richting de Noordzee, en beïnvloedt daarbij steeds meer het weerbeeld over de Alpen. Resultaat? Meer en meer ruimte voor de zon. De dag begint in de Oostelijke Alpen en aan de Zwitserse Noordkant nog wel grijs en vooral in Oostenrijk kan er aan de noordkant nog wat lichte sneeuw vallen. Dit komt door een schampschot van een oplossend koufront. De sneeuwgrens ligt helemaal onderin dus dat zit wel snor. In de Westelijke Alpen en langs de zuidkant is de zon wel al meteen present. In de loop van de namiddag verwacht ik ook elders in de Alpen stilaan opklaringen. De vorstgrens ligt in het oosten vandaag rond 800-1200 m. In het westen en zuidwesten kan de vorstgrens tot 1800-2200 m stijgen.
Hogedruk oefent steeds meer invloed uit op de Alpen, maar in de Oostelijke Alpen heeft de zon het vandaag nog wel moeilijk. @KNMI
In het noordoosten van de Alpen is het vandaag betrokken met nog wat lichte sneeuw. In het westen en aan de zuidkant is er (meer) ruimte voor de zon. @Wetteronline
Lichte Sudstau morgen, zonnig aan de noordkant
Morgen neemt de hogedruk nog een wat meer oostelijkere positie in. Aan de west- en noordkant zorgt dat voor stralend weer met zon van 's morgens tot 's avonds. Aan de zuidkant komt er een lichte stuwing op gang door een ZO-stroming. De Dolomieten houden het droog met opklaringen, maar ten westen daarvan wordt het veelal een betrokken dinsdag. Tussen Ticino - Lombardije - Piemonte kan er ook wat lichte sneeuw vallen tot onderin. Centimeterwerk want heel veel neerslag zal er niet vallen. Aan de noordkant klimt de vorstgrens morgen tot 1800 m in het oosten en 2400 m in het westen. Aan de zuidkant is het koeler met een vorstgrens tussen 600 en 1000 m.
Veel sneeuw in Saas Balen. @MeteoSuisse
Lichte sneeuw aan de westelijke zuidkant morgen.
Droog, vaak zonnig en stilaan zachter
Woensdag ligt de hogedruk met kern boven de Balkan. Het wordt dan over de hele alpen zonnig weer. In het oosten is het helemaal stralend (nabijheid van de hogedrukkern). In het westen en vooral zuidwesten kunnen er na de middag wat meer hoge wolkenvelden voorkomen. De aanwezige lucht is wat koeler aan de zuidkant met hier een vorstgrens rond 1800 m. Aan de noordkant ligt de vorstgrens gemiddeld rond 2400 m. Donderdag wordt zeer gelijkaardig met veel zon. Enkel in de Alpes Maritimes zijn er dan wat wolkenvelden mogelijk. De vorstgrens stijgt dan aan de noordkant tot 2600 m, aan de zuidkant tot 2000 m. Vrijdag neemt de bewolking vanaf het zuidwesten toe. Dat zijn vooral dichtere hoge en middelhoge wolkenvelden. Aan de noordkant kan de zon daar nog wel doorschijnen, aan de zuidkant is de bewolking wellicht te dik. In de Provence Alpes zie ik na de middag een lokale bui verschijnen. Vrijdag wordt het met een aanspannende zuidenwind uiterst zacht met een krachtige föhn. De vorstgrens kan dan tot 3000 m stijgen en in de grote valleien is 20°C mogelijk. Aan de zuidkant blijft de vorstgrens rond 2200 m schommelen.
Sudstau tijdens het weekend. @Wetterzentrale
Zeer zacht weer tegen het einde van de week.
Het weekend staat wellicht in het teken van een aanhoudende südföhn. Langs de zuidkant is de bewolking dominant met toenemende kans op neerslag. Aan de noordkant blijft het het droog, vaak zonnig, en zacht. Begin volgende week wordt het weerbeeld overal meer wisselvallig. Zo, dat was het voor vandaag. Fijne dag allemaal :)
Met vriendelijke groet,
Lander Van Tricht, weerman Sneeuwhoogte.NL
We zijn altijd erg blij zijn met de vele reacties van iedereen. Als jullie tevreden zijn over onze app, dan zouden we een review in de App- of Play Store zeer waarderen.
Ons uitzicht vanuit t hotel , Passo del Tonale . Heel veel sneeuw gehad afgelopen dagen , pistes top en prachtig weer op komst . Genieten !!!
Wil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Prachtig :)
Lekkurrrrh! @Coos have Fun!!!
Welk hotel is dat?
Super zo’n uitzicht 👌👌 genieten maar !!
Zooo Coos wat een plaatje😎☀️⛷️dat word genieten..
"Begin volgende week wordt het weerbeeld overal meer wisselvallig" Met lagere temperaturen ook?
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Ja, daar lijkt het wel op ja :)
duimen
Nog wat nevelig hier in Portes du Soleil maar dit gaat een tweede topweek worden. Heel veel plezier allemaal.
Wil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Wordt inderdaad prachtig, Hans. Vandaag nog even geduld hebben :)
@Michael G: ik mag toch hopen dat je je meisje inmiddels ontvoerd hebt 😉 Heb je de webcam beelden van Colfosco gezien vanochtend? 🤪🤤🤤🤑🤩🥳😎🥰
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Pfff, hou op....we willen wel maar kunnen niet door allerlei verplichtingen. Zo gaat ze dit weekend met een team 12 uur skien op zo'n brede loopband voor het goede doel (Bibian Mentel Foundation).
We kunnen niet eerder dan het weekend van 5 april dus als het dan nog ergens goed is....
Hahaha, Philippine, hij heeft me (nog) niet ontvoerd 😉. Dit weekend kom ik wat het skiën op zich wel aan mijn trekken (wellicht meer dan me lief is....) maar dat haalt het natuurlijk niet bij skiën in een prachtig sneeuwlandschap
Wat goed dat rollerband skiën voor n goed doel🙏🏼 Ik heb er op leren skiën op mijn 26e. Echt goede techniek aan overgehouden moet ik zeggen. Nadat ik op mijn 25e startte op n kinderweidje in Hopfgarten met n hele groep vrienden… en ik de slechtste was van de klas. Volstrekt hopeloos leek het. Ik was bont en blauw van het vallen! Vlak voor de 2e keer 5 lessen op zo’n baan gevolgd en… iedereen kon zijn ogen niet geloven! Daarna vele jaren blijven trainen op zo’n baan. Slalommen met bierviltjes! Goede spiertraining ook! Nooit last van spierpijn tijdens mijn skiweek in de bergen 🙏🏼🥰
Goed verhaal, serieus! Mieke heeft daar ook veel geleerd.
Gerlos. Een goed begin van de week.
Wil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
@Frans J: Jetzt geht’s loss!!!
Pover zicht in Sankt Christoph, dus theetje drinken 😉.
Wil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Ff naar de hospice
Voor de Ischgl/Paznaun reizigers: Ambitieus plan in Ischgl. Met de 🚃🚋naar Ischgl. Er liggen plannen om van St.Anton iT treinstation een rechtstreekse trein verbinding te maken met Ischgl. Dit middels een 11 km lange treintunnel. Kosten 400 miljoen. Wachten het af.
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
400 miljoen hebben die geld te veel daar🤑
Hoop het niet hoor
Mega mooie weer in valmeinier
Wil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Idem in Valtho, kan niet beter dan vandaag
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Ochtend nevel, middag zon wolk🏂⛷️🌤
Wil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
😱🥰