Ook vandaag nog wat sneeuw

26 februari 2025 - 7:22

Er is weer wat sneeuw gevallen in de Alpen, en dat was toch wel nodig. Gisteren was dat vooral het geval in het westen, vandaag breidt de neerslag uit naar het oosten. Bovendien stroomt er ook markant koudere lucht binnen, wat de pistekwaliteit eveneens zal bevorderen. 


Verse sneeuw in Val Cenis gisteren. @LiveUpdates


Enkele opklaringen na een dag met lichte sneeuw en mist in Riederalp. @LiveUpdates


Prima dag nog in Nauders gisteren. @LiveUpdates


Zon en wat hoge wolken in Obertauern. @LiveUpdates

Nog enige sneeuw bij de passage van een lagedrukgebied
Het lagedrukgebied dat gisteren over Frankrijk naar de Alpen schoof, is geplitst in twee afzonderlijke kernen: een boven Duitsland en een boven Italië. Beide hebben vandaag nog hun invloed en zorgt voor wisselvallig weer met enige sneeuw.


Een NW-stau zorgt vandaag voor wat sneeuw langs de noordkant. Aan de oostelijke zuidkant zorgt een ZO-stuwing dan weer voor neerslag. Tegelijk zien we op de weerkaart hoe een Spaans hogedrukgebied probeert dichterbij te schuiven. @KNMI

De dag begint langs de noordkant met veel bewolking en verspreid ook wat neerslag. 's Morgens ligt het zwaartepunt van de NW-stuwing op het noordwesten van de Alpen met vooral daar neerslag, maar in de loop van de dag verplaatst deze neerslag zich wat meer naar het oosten (richting Oostenrijk). In het westen wordt het dan overal droger en verschijnen er uiteindelijk meer opklaringen.


Vandaag valt er eerst vooral neerslag in het noordwesten. In de loop van de dag verplaatst de neerslag zich dan naar het oosten. 

Aan de zuidkant valt er vandaag in het zuidoosten nog neerslag. Meer naar het westen blijft het droog met brede opklaringen. De sneeuwgrens zakt met het binnenstromen van koudere lucht tot een 800-1000 m aan de noordkant en 1200-1400 m aan de zuidkant. In de zonnige regio's aan de zuidkant kan de vorstgrens vandaag, geholpen door wat föhn, stijgen tot 2200 m. Aan de noordkant ligt deze rond 1000-1200 m. Het is dus gevoelig kouder geworden. Goed aankleden is de boodschap! Er staat vandaag bovendien een matige tot sterke N-wind met rukwinden in de bergen tot 70-80 km/u. 

Schampschot van koufront op donderdag
Vanavond en vannacht klaart het vanaf het westen uit stilaan op. In de koude lucht kan het dan fors afkoelen. Ik verwacht een zeer koude nacht in de opklaringsgebieden! Tegen de ochtend zullen er vanaf het noordwesten dan wel snel meer wolken verschijnen (eerst hoge en middelhoge). Dit is de voorbode van een koufront dat morgen overdag langs de noordkant een beetje sneeuw kan opleveren. In de loop van de voormiddag zorgt dit front in het westen en noordwesten voor wat neerslag. Gaandeweg de dag vordert schuift het front dan zonaliserend op naar het oosten tot het uiteindelijk tegen de avond het oosten van Oostenrijk bereikt. De sneeuwgrens ligt bij deze neerslag rond 800-1000 m. Het gaat wel niet over "veel neerslag". De zuidkant houdt het morgen droog met meer zon. HIer klimt de vorstgrens tot 1800 m. Tegen de late namiddag en avond klaart aan de noordkant vanaf het westen stilaan op. 


Morgen zorgt een koufront aan de noordkant voor wat lichte sneeuw (voor de middag westen, na de middag oosten). @Wetteronline

Hardnekkige lage wolken in het oosten, koud weer
Vrijdag is het aan de zuidkant en de westelijke noordkant droog en zonnig. In het oosten en noordoosten domineren lage wolken en kan er nog een vlok sneeuw vallen. Hier zal de zon het erg lastig hebben. Het blijft voorlopig vrij koud met aangevoerde lucht uit N-NO. Op 2000 m wordt het een -4 tot -7°C aan de noordkant en tot +1°C in het zuidwesten. Ook zaterdag lijkt het oosten en noordoosten van de Alpen nog rekening te moeten houden met veel lage wolken en mogelijk een beetje sneeuw,. De stuwing van koude, polaire, lucht blijft hier hardnekkig. Het zal het winterse gevoel wel bevorderen. Een oostenwind van over Italië zal zaterdag ook voor een Retour d'Est zorgen met wat sneeuw in de westelijke binnenboog. De Franse Alpen houden het wellicht zonniger. Zaterdag koelt het verder af met een -2 tot -6°C op 1500 m. 


Lage wolken domineren vrijdag en zaterdag het weer in het (noord)oosten. @Wetteronline

Zondag en de dagen nadien draait de wind meer naar het oosten en wordt de aangevoerde lucht droger. Dat betekent dan wellicht een zonniger weertype in heel de Alpen. Dat ziet er dus alvast goed uit voor de wintersporters die volgende week naar de Alpen gaan. 


Hogedruk ten noorden van de Alpen en bijgevolg een droge oostewind in het gebergte. @Wetterzentrale

Fijne dag allemaal! Graag tot morgen. Met vriendelijke groet,


Lander Van Tricht, weerman Sneeuwhoogte.NL

We zijn altijd erg blij zijn met de vele reacties van iedereen. Als jullie tevreden zijn over onze app, dan zouden we een review in de App- of Play Store zeer waarderen.

» iPhone
» Android

29 reacties
Sneeuwhoogte.nl
Sneeuwhoogte.nl
26 February 2025 - 06:46

Win wintersport in SalzburgerLand Doe mee en win! bit.ly/4fEWNjJ

reageer
Kristel de Haas
Kristel de Haas
26 February 2025 - 07:28

Laat de kou maar doorkomen in Italië (Dolomieten). Ik word wakker (1450m hoogte), ik kijk naar buiten in de hoop sneeuw te zien maar ik zie nog steeds miezerregen en plassen water.

reageer
M. Bloemendal
M. Bloemendal
26 February 2025 - 07:31

Ja, hier tot op heden bijna niks. Dus ook geen regen, maar ook geen sneeuw boven. Hopelijk later vandaag, maar dit is een valse start.

M. Bloemendal
M. Bloemendal
26 February 2025 - 08:31

En daar is de neerslag, maar helaas is het regen. Het weermodel schat wederom de sneeuwgrens helaas te hoog in. Onder de 1400 meter (en ik denk zelfs nog hoger)is het gewoon ordinaire regen. Dan maar de hoogte in.

Sneeuwhoogte.nl
Sneeuwhoogte.nl
26 February 2025 - 08:43

Lift naar boven nemen! Opgelost;)

M. Bloemendal
M. Bloemendal
26 February 2025 - 08:47

We zijn op weg!

M. Bloemendal
M. Bloemendal
26 February 2025 - 10:43

Boven 1500 a 1600 meter natte sneeuw. Boven de 1700 blijft het ook echt liggen.

Chris Ski
Chris Ski
26 February 2025 - 11:50

In Wolkenstein wel gewoon sneeuw vanaf de ochtend

M. Bloemendal
M. Bloemendal
26 February 2025 - 12:45

Hier nu ook sneeuw tot in het dal.

Karin Dijkstra
Karin Dijkstra
26 February 2025 - 17:50

👍

Robert Jaspers Focks
Robert Jaspers Focks
26 February 2025 - 07:34

Dun wit laagje gevallen,in La Plagne, alles ziet er meteen anders uit

Reactie #142014 op weerbericht reageer
Rik
Rik
26 February 2025 - 07:36

Super Lander! De onzekerheid met de blijf voor bewolking in Oostenrijk in de carnavalsvakantie lijkt dus weg 😃

reageer
Tjeerd Koopmans
Tjeerd Koopmans
26 February 2025 - 07:50

Heerlijk wakker worden in een witte wereld!!! Ca 15 cm verse sneeuw in Chatel, dus bovenin vast nog meer.

Reactie #142016 op weerbericht reageer
Johnny S.
Johnny S.
26 February 2025 - 07:52

Dat maakt het wakker nog eens aangenaam🤗

 Sneeuwhoogte.nl | Lander
Sneeuwhoogte.nl | Lander
26 February 2025 - 08:12

Mooi, Tjeerd!

Jan Kerk
Jan Kerk
26 February 2025 - 09:37

Geweldig mooi nieuws wij gaan as zaterdag naar chatel, ziet er goed uit ☃️

Matt C
Matt C
26 February 2025 - 08:18

Binnen 10 dagen richting Zugspitzarena (Ehrwald)..ziet er niet top uit. Geen sneeuw van betekenis en tot 12 graden in het dal....

reageer
Evelien Kloosterman
Evelien Kloosterman
26 February 2025 - 08:21

Ehrwald om 7.30, boven op de Alm wel gelukkig wat sneeuw gevallen 🤩

Reactie #142020 op weerbericht reageer
Jack Engelen
Jack Engelen
26 February 2025 - 09:26

In het dak dus geen sneeuw, jammer! Misschien later op de dag?

Evelien Kloosterman
Evelien Kloosterman
26 February 2025 - 16:36

Begint nu te sneeuwen in het dal!

Henk Jongkind
Henk Jongkind
26 February 2025 - 09:10

Hochzillertal wat zeer lichte sneeuwval. Opvallend hoe rustig het is ten opzichte van vorig jaar. Benieuwd of er uiteindelijk toch nog sneeuw van betekenis gaat vallen vandaag. Temperatuur in elk geval stuk lager dan gisteren.

Reactie #142024 op weerbericht reageer
Bertil Blaas
Bertil Blaas
26 February 2025 - 09:16

Henk geniet van de dag. Lees geregeld meldingen dat het zo rustig is overal. Iemand idee naar oorzaak ? of wordt het volgende week 3 dubbele massa ⛷⛷ ?

Annemie B
Annemie B
26 February 2025 - 09:37

Bertil, de voorjaarsvakantie voor Zuid is officieel 22-2 / 2-3 maar de carnavalsvakantie is van 1-3 / 9-3 Dus de "drukte" is nu verspreid over 2 weken!

Bertil Blaas
Bertil Blaas
26 February 2025 - 09:38

Thx👍

Laurrra L
Laurrra L
26 February 2025 - 10:57

En het schijnt dat Duitsland geen/amper vakantie hebben. De vorige 2 weken wel, toen was het drukker, horen we hier (Großarl). En de afgelopen weken hadden de scandinavische landen ook vakantie en deze week niet. Wel heerlijk hoor, zo rustig! 😄

Bjorn Lovink
Bjorn Lovink
26 February 2025 - 10:59

Midden heeft ook 1-9 maart vakantie. Officieel zou midden deze week hebben maar scholen hebben wat ruimte om hiermee te schuiven. Wij gaan voor het eerst een keer zondag tot zondag doen naar Oostenrijk. Hopelijk ook wat rustiger onderweg

John Milton
John Milton
26 February 2025 - 11:48

Betere spreiding van de voorjaarsvakantie ivm late carnaval. Moeten ze in de EU ieder jaar goed afstemmen :-)

Jaco Zyderveld
Jaco Zyderveld
26 February 2025 - 12:10

Volgende week alle Limburgers, Brabanders en Belgen vrij. Ik mag met mijn zoon naar Sölden :-)

Henk Jongkind
Henk Jongkind
26 February 2025 - 12:21

Waar ik verblijf is de man werkzaam bij een groothandel in levensmiddelen. Levert in het gehele Zillertal en hotels en pensions veel minder boekingen dan vorig jaar. Volgende week bayern nog vakantie maar bij onze skischool weinig boekingen van Nederlandse kinderen. Vanmorgen wel wat anders op de pistes. Veel mist en dat zorgt voor weinig volk op de pistes maar erg druk in de restaurants.

Marja  Skiër
Marja Skiër
26 February 2025 - 19:06

Februari is hoog-seizoen de hele maand vanwege alle Europese voorjaars-vakantieweken. Maar ik lees ook steeds dat het zo rustig is, het zou nu toch met de benen buiten moeten hangen zou ik denken. Hoe zou dat komen? Begint de animo voor de wintersport af te nemen nu de sneeuwval steeds minder wordt? Ik vraag het me af🤔

Lars SnowBoard
Lars SnowBoard
26 February 2025 - 09:10

Over ruim een week naar Madonna di Campiglio, wat kan je zeggen over volgende week Lander? Lijkt er op dat het wel een beetje warmer gaat worden. Hopelijk niet te veel ‘schade’ aan de sneeuw..

reageer
Patrick Vierwind
Patrick Vierwind
26 February 2025 - 17:56

Hé Lars , ga je met een groep mee ???

Rieneke Peuleschil
Rieneke Peuleschil
26 February 2025 - 09:36

dankjewel lander dat zijn goede berichten wij gaan volgende week naar solden dat wordt vast genieten hopelijk met een lekker zonnetje

reageer
Jayh Ski
Jayh Ski
26 February 2025 - 09:44

Vanaf volgende week aanzienlijk warmer. Dat wordt billen knijpen voor volgende week en de weer erop🤞🏻

reageer
Bram Ellmau/Altenmarkt
Bram Ellmau/Altenmarkt
26 February 2025 - 09:55

Fijn om iedere morgen dit weerbericht te lezen! Zaterdag vertrekken we naar Altenmarkt/Zauchensee. Op de webcam is te zien dat daar nu een mooi wit laagje bijkomt! :-)

reageer
Erica van H
Erica van H
26 February 2025 - 09:56

Sneeuw Steinplatte, wat een verschil met gisteren.

Reactie #142034 op weerbericht reageer
Erica van H
Erica van H
26 February 2025 - 09:56

O gedraaid... Zicht nog prima gelukkig. Heerlijk zo.

Frank  Skifan Dolomiti
Frank Skifan Dolomiti
26 February 2025 - 10:31

Alta Badia lichte sneeuwval. Maar als dat de hele dag aanhoudt halen we wellicht de 10 cm. Is nodig, want gister nog erg bruin landschap. Kunnen we morgen op onze oude dag weer eens de latten onderbinden.

Reactie #142036 op weerbericht reageer
Wim Van Laethem
Wim Van Laethem
26 February 2025 - 10:34

In de zillertal 3000 zit de sneeuwgrens op 1300 meter hoogte.

reageer
Anita V
Anita V
26 February 2025 - 10:34

Seiseralm komt er dit seizoen niet zo slecht af qua sneeuw..oke in het dal ligt het niet, maar ja daar ski je niet. Nadeel is wel vaker slecht zicht zo te zien op de webcam. Zou zo weer een weekje willen...

reageer
Marja  Skiër
Marja Skiër
26 February 2025 - 12:40

Ja Anita ik zag het ook. Het heeft ook nog wel gesneeuwd op de Alm dus dat is fijn voor de mensen daar. Ze kunnen daar echt het allerbeste prepareren van allemaal, het zijn echt meesters de Italianen op de Seiser Alm. Daardoor ben je daar ook niet zo erg afhankelijk van sneeuwval en de condities blijven er uitstekend. Alleen de mist gooit soms roet in het eten. Wij weten er alles van hè, wij hadden eind januari 3 dagen mist, regen (jakkes!) en sneeuw ❄️ (😅).

Gerda Hensen
Gerda Hensen
26 February 2025 - 12:56

Inderdaad dames, ik kijk iedere dag even op de webcams van de Seiser. Het valt mij op dat ze dit seizoen mega veel grijze (en mistige) dagen hebben. Op dit moment sneeuwt het ook. Een vers laagje is natuurlijk altijd prima. Wij hebben tijdens onze skiweek echt super mazzel gehad met iedere dag strak blauwe luchten en temperaturen onder nul. Nu je verder in het seizoen komt, wil je niet dat de temperatuur teveel oploopt omdat de zon ook steeds krachtiger wordt. Maar ja, je moet het nemen zoals het komt.

Marja  Skiër
Marja Skiër
26 February 2025 - 14:18

Vorig jaar waren we er in maart, 3e week zelfs. Toen was het na 12 uur echt shlush en sopten we naar beneden na de lunch. Vandaar dat we dit jaar toch weer in januari zijn gegaan. Maar we hadden wel beter jullie week kunnen kiezen Gerda. Jullie hadden echt de beste week van het seizoen tot nu toe. En we lezen dat de temperaturen weer gaan oplopen. De kans dat de winter weer volop terugkomt is nu wel verkeken denk ik.

Anita V
Anita V
26 February 2025 - 16:58

Ja een beetje goeie week kiezen valt niet mee tegenwoordig. Kan zo allemaal veranderen! Maar toch ook een paar mooie zonnige dagen gehad dit jaar op de Seiseralm!

Kristof Vanden Berghe
Kristof Vanden Berghe
26 February 2025 - 10:35

Vrijdag richting Tignes, voor de derde maal dit jaar, en we hebben weer enorm geluk, bakken sneeuw daar en zon! Al derde keer super weer daar dit jaar als we gaan!

reageer
Marja  Skiër
Marja Skiër
26 February 2025 - 12:35

Wat een luxe Kristof! Geniet ervan want 3 x per jaar en ook nog de jackpot is niet iedereen gegeven!

Gerda Hensen
Gerda Hensen
26 February 2025 - 12:57

Ook weer een heerlijk vooruitzicht Kristof. Enjoy!

Jan Willem Ruitenberg
Jan Willem Ruitenberg
26 February 2025 - 11:05

In Schluchsee (DE, 890 m) is afgelopen nacht en vanmorgen ruim 5 centimeter sneeuw gevallen. In de hoger gelegen delen van het Schwarzwald is meer gevallen, op de Feldberg vriest het nog 3 graden, bij ons is het 0,8 graden. Nu nog hele fijne motsneeuw.

Reactie #142044 op weerbericht reageer
Gerda Hensen
Gerda Hensen
26 February 2025 - 12:58

Het geeft toch een fijn winters beeld.

Carolien v V
Carolien v V
26 February 2025 - 11:23

Witte bomen in Moos

Reactie #142045 op weerbericht reageer
MarenNoofSnow♡ ponse
MarenNoofSnow♡ ponse
26 February 2025 - 12:26

Reactie #142051 op weerbericht reageer
MarenNoofSnow♡ ponse
MarenNoofSnow♡ ponse
26 February 2025 - 12:26

verse poeder ST Johann in tirol

Sigrid Ribbers
Sigrid Ribbers
26 February 2025 - 12:36

Nou ik word heel blij van dit weer bericht. Eerst sneeuw ❄️❄️dan Kaiserwetter☀️⛷️🇨🇮 Heerlijk vooruitzicht💪🏻 Nog 2 nachtjes slapen en dan........🙏

reageer
Steph Priem
Steph Priem
26 February 2025 - 13:03

Sigrid, dit is de vlag van Italië 🇮🇹, de door u gebruikte is van Ivoorkust 😉.

Sigrid Ribbers
Sigrid Ribbers
26 February 2025 - 16:28

Oeps echt😪🫣🇮🇪

Greet ☀️
Greet ☀️
26 February 2025 - 17:39

Aftelleeeeeeen Sigrid 🫶

Sigrid Ribbers
Sigrid Ribbers
26 February 2025 - 19:14

Jaaa,Greet nog 2,5 nachtjes slapen..🇮🇪⛷️❄️🛷❄️❄️☀️☀️☀️☀️

Bertil Blaas
Bertil Blaas
26 February 2025 - 19:22

@Sigrid, fijne vakantie en genieten maar 👍⛷👍

Sneeuwhoogte.nl | Michael
Sneeuwhoogte.nl | Michael
26 February 2025 - 12:58

Reactie #142061 op weerbericht reageer
Sneeuwhoogte.nl | Michael
Sneeuwhoogte.nl | Michael
26 February 2025 - 13:00

Le Grand Bornand❄️😍

Reactie #142062 op weerbericht
Erica van H
Erica van H
26 February 2025 - 17:41

Mooi!! Nieuwjaarsweek daar geweest. Leuk gebied vonden wij!

Daan Sneeuw
Daan Sneeuw
26 February 2025 - 13:45

Saint Sorlin d’Arves heeft 5 cm gekregen in het dorp

Reactie #142064 op weerbericht reageer
Jes H
Jes H
26 February 2025 - 16:34

Nog steeds sneeuw in Gerlos 🤩⛷️

reageer
Evelien Kloosterman
Evelien Kloosterman
26 February 2025 - 16:42

Klein wit vers poederlaagje op de Alm in Ehrwald. Koud 🥶 ook, 10 graden verschil met gisteren. Pistes boven wel hard maar prima skiën vond ik.. op de top (1950 m) hier en daar wel ijsplaten. Luchtvochtigheid is iets te hoog. Maar prima dagje 🤩

Reactie #142071 op weerbericht reageer
Erica van H
Erica van H
26 February 2025 - 17:14

Af en toe klein beetje zon, ook geregeld sneeuw. Weer heerlijke dag gehad. Steinplatte

Reactie #142073 op weerbericht reageer
Erica van H
Erica van H
26 February 2025 - 17:14

O weer gedraaid, geen idee hoe dat steeds komt.

Wim Van Laethem
Wim Van Laethem
26 February 2025 - 17:37

Vooral richting de middag en namiddag intensiverende sneeuwval op de Rastkogel, richting hevige sneeuwval. De pistes hebben een mooie opfrissing gekregen richting de krokusvakantie. Morgen wordt alvast een topdag, koud en verse sneeuw.

reageer
Peter N
Peter N
26 February 2025 - 18:20

Vandaag toch weer een heerlijk dagje op de Erhwald Alm geweest gelukkig vandaag een stuk kouder en ook wat lichte sneeuwbuien gehad en als het dan een beetje wit kleurt heb je toch weer meer het wintergevoel, morgen ook wat kouder en wederom weer een beetje sneeuwval geen sneeuw dumpen of zo maar heerlijke fladder sneeuw 🌨️🌨️ heerlijk om in te skiën ⛷️. Effe een paar foto’s opzoeken. 🌨️🏔️⛷️👍

Reactie #142080 op weerbericht reageer
Peter N
Peter N
26 February 2025 - 18:21

Dat is onze jongste ik noem hem Marcel hircher , want wat doet hij het goed voor zijn 7 jaar ⛷️👍

Peter N
Peter N
26 February 2025 - 18:22

Reactie #142082 op weerbericht
Peter N
Peter N
26 February 2025 - 18:23

Reactie #142083 op weerbericht
Peter N
Peter N
26 February 2025 - 18:23

Reactie #142084 op weerbericht
Peter N
Peter N
26 February 2025 - 18:24

Reactie #142085 op weerbericht
Peter N
Peter N
26 February 2025 - 18:24

Reactie #142086 op weerbericht
Peter N
Peter N
26 February 2025 - 18:25

Wel even op de foto’s klikken.🌨️🏔️⛷️👍

Anita V
Anita V
26 February 2025 - 18:43

En gelukkig geen mist! Heerlijk genieten met die verse sneeuw! ❄️⛷️🤗

Marja  Skiër
Marja Skiër
26 February 2025 - 19:08

Het ziet er toch aardig uit daar Peter. Ben je trouwens van naam veranderd of heb ik een andere Peter in gedachten??

Gerda Hensen
Gerda Hensen
26 February 2025 - 19:20

Heerlijke foto’s Peter👍

Bertil Blaas
Bertil Blaas
26 February 2025 - 19:24

Peter, ziet er goed uit daar. Zalige foto’s

Ingrid Ski-idioot-je
Ingrid Ski-idioot-je
26 February 2025 - 19:27

Wij waren gedrieën in Nauders, het was weer heerlijk daar te zijn! Ook Ron vond het er mooi! Pistes waren behoorlijk hard en wat ijzig her en der, maar overall een heerlijke en prima dag! Er kwam sneeuw in de loop van de middag….kleine vlokjes, maar sneeuw is sneeuw! Tegen de lift-sluit verdween het zicht boven ook grotendeels, dat belooft hopelijk meer sneeuw! Groetjes Ian en Ingrid (en Ron)

reageer
Wil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.