Na een koudere fase heeft de zachte lucht de kou weer verdreven uit de Alpen. Dit spel tussen de koude en warme luchtmassa gaat oneindig door en is dus geen vreemde zaak. Kijken we even naar het grotere plaatje is er amper kou voorradig in Europa. Een hogedrukgebied boven Spanje heeft een uitloper tot over Midden-Europa. Aan de noordflank van dit hoog stroomt van origine subtropische lucht richting het Europese continent. Het was in Scandinavië tijdelijk wat kouder, maar ook hier wordt de vorst behoorlijk getemperd. In de Alpen blijft het onder hogedrukinvloed vandaag droog. De zon wordt af en toe wat afgeschermd door wat dunne hoge cirrus bewolking, maar is er verder geen vuiltje aan de lucht met behoorlijk wat zonneschijn. De overwegend westelijke wind kan op de hogere niveau's hinderlijk aanwezig zijn. Ik verwacht de meeste wind in het noordoostelijke Alpengebied. De temperatuur op 2000 meter ligt in het oosten rond de 4 graden in het noorden tot 7 graden ten zuiden van de hoofdkam. De zuidelijke Franse Alpen ogen met ongeveer 10 graden duidelijk het zachtst.
Anti winterse luchtdruk verdeling met een brede dominante ' warme sector' over Europa. @KNMI
Les Deux Alpes @LiveUpdates
Scherpe bewolkingsgrens in La Pagne. @LiveUpdates
De komende dagen verandert er in grote lijnen vrij weinig met betrekking tot het Alpenweer. Het weerbeeld blijft dus nog even droog en zacht. Morgen verwacht ik wel iets meer wolkenvelden rond de noordwestelijke en noordelijke hoofdkam. Het zuidelijke Alpengebied oogt tegelijkertijd wat zonniger.
Donderdag volgt er een nieuwe frontale aanval vanuit het westen. Het Europese hogedrukgebied trekt zich terug richting het zeegebied ten zuidwesten van Ierland. Daardoor komt er aan de oostflank ruimte voor een polaire aanval vanuit het noordwesten. De sneeuwgrens ligt donderdagochtend in de Franse Alpen met ongeveer 2000 meter in eerste instantie tamelijk hoog. Hierdoor valt de neerslag in de middag eerst als regen. Later in de middag koelt het in de hogere niveau's verder af. Hierdoor gaat de regen op steeds meer plaatsen over in sneeuw. Op donderdagnacht ligt de sneeuwgrens in het westen dan uiteindelijk ergens rond een mooie 1000 meter.
De hoofdoplossing van GFS oogt net voor de Kerst vrij zacht. De neerslag wordt in deze berekening grotendeels noordelijk weggeduwd. #Wetterzentrale
De hoofdoplossing van ECMWF is tegelijkertijd een stuk kouder. Het model verwacht tevens erg veel sneeuw! Benieuwd hoe dit gaat aflopen!
Met vriendelijke groet,
Michael van der Poel, weerman Sneeuwhoogte.NL
Twitter: @WeermanMichael
We zijn altijd erg blij zijn met de vele reacties van iedereen. Als jullie tevreden zijn over onze app, dan zouden we een review in de App- of Play Store zeer waarderen.
Skiën tot aan je hotel in sneeuwzeker Avoriaz Zoek je een sneeuwzekere wintersportbestemming? Dan zit je hier zeker goed! Avoriaz ligt op 1.800 m in het Franse skigebied Les Portes du Soleil. 650 km aan uitdagende pistes wachten op je! Iedere wintersporter heeft ruimschoots de keuze tussen tal van afdalingen waardoor Avoriaz een skigebied is voor zowel beginners als gevorderden. Bij Sunweb boek je je wintersport naar Avoriaz altijd inclusief skipas. Bekijk Sunweb aanbod: bit.ly/3VHkL6c
Wil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Zo lekker vroeg vandaag dat weerbericht! Kom maar op met die sneeuw.
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Spannend richting de kerstvakantie. Veel sneeuw betekent 2 dagen niet kunnen prepareren en dus niet kunnen skiën. Laten we hopen op het scenario met minder neerslag waarbij we er zeker van kunnen zijn dat er dan dus ook geen regen gaat vallen. FORZA GFS.
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Nou ik ga voor de optie met zoveel mogelijk sneeuw, ook voor de rest van het seizoen (en ik ga met de kerst vakantie, kijk liever in het grotere belang). Tussendoor preppen lukt ze heus wel, en anders maar even verse sneeuw i.p.v. vers geprepareerd toch?
Klop, gewoon lkke veel sneeuw🌨🌨 en ploegen maar🤣🤣
Skiën in de diepsneeuw is nochtans een leuke ervaring. Maar is wel vermoeiend. Ik zou direct tekenen voor een sneeuwdump tijdens het verlof en dan voor de rest volle bak ☀️.
Nou waar kunnen we tekenen alleen ervaring zegt de warme oplossingen komen altijd …. Ik zeg het niet. Toch zie je op veel site verschillende temperaturen balletje balletje fijne dag.
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Duimen voor de kerstskiërs!! Zou mooi zijn.
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Als de sneeuwgrens maar onder de 850m duikt. Willen eindelijk weer eens wit dorp met kerst ( Ellmau). Ook voor de niet skiers die meegaan.
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Als je een wit dorp wil hebben met kerst dan kun je beter een hooggelegen dorp boeken de volgende keer. Bijv Kühtai.
@Douwe Sneeuw. Nee hoor, snap de kaarten wel een beetje. Maar lang niet het niveau van de weermannen hier. De berichten worden hier echter zo vroeg al gepost dat het niet is op basis van de laatste run van het EC model. Dus dan is het een kleine moeite om dat even hier te plaatsen als ik er tijd voor heb. Zeker omdat ik zelf ook zaterdag vertrek. Maar je kan beter gewoon de berichten van de weermannen hier blijven volgen, dan deze enthousiasteling.
Ha ha, helemaal goed 👍 veel plezier volgende week. Wij rijden ook zaterdag richting zillertal.
Eerst vrijdag even de de sneeuw binnen harken. Daarna de bak met sneeuw voor en met en na de kerst. 😃❄️❄️❄️🇨🇭🇨🇭⛷️☃️☃️❤️
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
De EC00 run is best goed vanmorgen. Van zaterdag op zondag tijdelijk hogere sneeuwgrens, maar zondagmiddag als snel kouder en bakken sneeuw voor met name de (noord) west alpen. Dit gaat de hele maandag door. Vanaf dinsdag dan nog wat buien aan de noordkant, west alpen opklarend. Woensdag wat warmer met veel zon, maar dat is eigenlijk alweer te ver weg. De trend in de modellen is in iedergeval weer wat gunstiger wat betreft de sneeuwgrens voor komend weekend en daarna. Nu vasthouden.
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Hebben we hier te maken met een nieuwe weerman? Bericht is in ieder geval positief 😄
Ga vrijdag naar Schladming. Vanmorgen vroeg stond daar voor maandag in het dal 4x meer dan 20mm regen en nu is dat bijgesteld naar 1 à 2 cm sneeuw en de vorstgrens van 1000 m naar 300 m. Hoe snel kan het veranderen (en gelukkig dit keer in de goede richting). Michael had deze onzekerheid dan ook al goed aangegeven in zijn weervoorspelling.
M Bloemendaal, als het je stoort dat er hier op SH geen latere run wordt bekeken, waarom kom je dan nog dagelijks langs voor het weerbericht? Gezien je bericht kun je de weerkaarten zelf duidelijk goed lezen en interpreteren.
Dus tóch stiekem nog een ☃️thriller😂😂 Nou, de 100 reacties zijn weergehaald👊 gisteren. Maar mét die thriller gaan we zeker naar de 200 in één van de komende dagen😂😂
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Michael Wat zou dit betekenen voor het Sauerland? Daar vooral regen of ook sneeuw?
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Donderdagavond / nacht een aantal sneeuwbuien. Sneeuwgrens daalt naar ongeveer 1000m. Zal dan ook wat natte sneeuw tussen zitten
Misschien wordt de thriller dan toch een sprookje🤣🤣🤣🤞🤞🤞
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
De GFS06 volgt de GFS00 en EC: veel sneeuw in de alpen vanaf zondag! Toch?
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Allemaal iets noordelijker en minder intens, maar de grote lijnen zelf hetzelfde!
Brixen im Thale, blik op Jochstubn en achter de Wilder Kaiser.
Wil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Mooi plaatje hoor! Fantastisch toch
Dank! Post graag updates voor eenieder die interesse heeft.
Mooie foto! Wij gaan 8 februari weer!! ❄️☀️🎿
Paar keer in Westendorf geweest, ook gezellig dorp hoor
Ook een keer in de zomer geweest btw; ook een aanrader! Fiets tour door heel Brixental gemaakt, prachtig!
@Michael/Lander. Is het mogelijk dat jullie morgen al een betrouwbaar reisadvies kunnen geven voor Donderdagnacht/Vrijdag?
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Hi, Hier ook nieuwsgierig naar het reisadvies van donderdagnacht/ vrijdag ochtend. Hier met het gezin dan op pad richting zittertal.
Ik probeer dit morgenochtend mee te nemen ;)
Top! Alvast dank.
Zou je dit reisadvies ook kunnen geven voor een vertrek vrijdagmiddag richting fiss (over de fernpass), geplande aankomst middernacht
De spanning stijgt zo te lezen. Dit zou toch een heel mooi scenario zijn. V.w.b. de vraag van Michel Boarder het antwoord dat wij altijd rechtstreeks bij de accomodatie boeken. Altijd bij een z.g. fruehstuekspension en bevalt prima.
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Dankjewel voor de tip! 😎
Les Saisies, beetje sluierbewolking nu. Maar fantastische sneeuwkwaliteit en weliswaar hoge temperaturen (10 gr) maar vooralsnog helemaal prima. Vanaf donderdag zegt de plaatselijke meteo 30 cm verse sneeuw. Dus voor de eerste kerstweek allemaal helemaal oké. Have fun volgende week. ⛷️🚠
Wil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Prima vooruitzichten richting kerst, laat de sneeuw maar komen ❄️
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Mooie berichten. Maandag richting Tauplitz, stond vanochtend nog 80 cm in de voorspellingen voor aankomende zondag/maandag. Nu nog maar een 15 cm. Ach zolang het maar geen regen is.
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Mooi gebied! Kids hebben daar leren skieen, niet al te groot gebied maar voldoende. Wij zijn destijds 2e kerstdag daar aangekomen met een hele bak sneeuw en hadden zelfs de kettingen nodig om boven bij ons appartement te komen en toen bleek ik de verkeerde maat te hebben dus pasten niet 🤔 de boer waar wij appartement van huurden was zo gastvrij ons met zijn Audi Quattro met 4WD op te halen, en vlg morgen ook weer bij de skischool afgezet, die had geen kettingen nodig hh , hoe aardig is dat. Kids waren toen 5 en 9 vlg mij , de jongste verdween zowat helemaal in de sneeuw, zoveel lag er toen en bleef maar door sneeuwen. Mooie beleving!
Zeker een mooi en rustig gebied met vaak veel sneeuw. Laatste keer dat wij er waren was 15 jaar terug ook met bakken sneeuw. Benieuwd hoe we het maandag aantreffen.
Normaal gesproken is het GFS model de optimistische en het ECMWF de wat rustigere. Wat ik ooit had begrepen is dat het Europese model de meest betrouwbare is en dat het Amerikaanse model meestal weer bijgesteld word richting het Amerikaanse model.
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Klopt helemaal
Ik denk dat je Europees model bedoelt 😉. Maar zou mooi zijn wat je zegt
Momenteel in Gressoney la Trinté of ski Monterosa en quasi alle pistes zijn geopend en goed onderhouden, zoals meestal in Italië 😉
Wil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Perfect Steph, fijn verlof daar ⛷👍
Super, mooi gebied? Ik ga er in februari heen
Ook eens geweest, mooi gebied ja en goed geregeld en fantastisch eten
@SH waarom is de vraag en met daarbij behorende antwoorden verwijderd? Gaat over de vraag hoe/waar mensen hun winsterport vakantie boeken.
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Zal waarschijnlijk te maken hebben met reclame door/voor sunweb 😉
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Mmmm ze maken zelf wel reclame voor Sunweb dus dan mag je in de comments geen andere touroperators benoemen?
Zonder reclame kunnen wij deze app niet gratis aanbieden!
Ik denk dat dit over mijn vraag ging. Ik begrijp hieruit dat enige vorm van reclame dan niet gewenst is. Daar heb ik vrede mee, sunweb is waarschijnlijk een sponsor die financieel bijdraagt en enkele “eisen” stelt maar waardoor ik een gratis app kan gebruiken! Alsnog bedankt allen 🤓(alhoewel ik de reacties op mijn vraag heb gemist🙃)
Hoe is het in Flachau dal op dit moment??
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Het is heerlijk in Flachau! Sneeuw genoeg en pistes goed, maar wel schakelen van zacht in de zon naar hard in de schaduw.
En in het dal ligt daar veel sneeuw
Morgen ochtend vertrekken jij naar Kappl! Enorm veel zin in! Als we aankomen staat het eten al voor ons klaar aangezien onze zoon er al een paar weken zit! Vanaf donderdag regelmatig updates vanuit Ischgl!
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Jij? Nee, wij 🤭😉
Goeie reis Ingrid en heerlijk skiverlof ⛷⛷
Dank je wel Ingrid waar moeten wij zijn?
Veel plezier 🍀
Leuk Ingrid, wat schaft de pot?? Leuke vakantie gewenst hoor.
We mochten kiezen uit wraps of bami, het worden wraps 😉
Haha, Veluwe nu nog
Dank je Bertil, als jij er bent in januari kijken of we elkaar kunnen treffen 'irgendwo'?
Goede reis Ingrid!
En laat nog wat verse sneeuw voor ons over graag ❄️❄️❄️
Een goede reis Ingrid. Keep it safe. 😎