Gisteren kregen de Alpen, na het optrekken van eventuele hochnebel aan de noordkant, een zonovergoten dag. Het was daarbij vooral op hoogte ook zeer zacht. Daar komt vandaag wel duidelijk een einde aan. Vanaf het noorden stroomt er arctische, ijskoude, lucht naar de Alpen. Deze zal de winter inluiden met vooral aan de noordkant ook sneeuw van betekenis.
Prachtige lenticularis wolken boven de Monte Rosa afgelopen nacht. @meteoschweiz
Prima condities hogerop in Val Thorens gisteren. @LiveUpdates
Volle zon boven bij Kaprun. @LiveUpdates
Ook fantastische condities in Ischgl gisteren. @LiveUpdates
De Seealpsee in de schnee gisteren.
Vandaag al sneeuwbuien in het noordoosten
Vandaag slaat het weerbeeld al enigszins om. Aan de noordkant neemt de bewolking toe en vooral in het noord(oost)en vallen de hele dag buien. Elders blijft het nog droog en aan de zuidkant ook zonnig. De sneeuwgrens ligt deze ochtend nog rond 1500 m, maar zakt in de loop van de dag, met het binnenstromen van koudere lucht, tot 500-600 m. Tegen vanavond kan er in het noordoosten al een mooie 10-15 cm sneeuw vallen, met een zwaartepunt net ten oosten van Salzburg. Ten zuiden van de hoofdkam zorgt de föhnwind voor wat hogere temperaturen waardoor het hier vriest vanaf 2200-2500 m terwijl dat aan de noordkant 1600-1800 m is (gemiddeld). De wind zwengelt vooral in de bergen aan tot vrij krachtig/krachtig met hogerop rukwinden tot >100 km/u. Vandaag zal ook de neerslag in de Duitse middelgebergtes en in de Ardennen een winters karakter krijgen. Mogelijk wordt hier ook een sneeuwlaag van enkele cm gevormd.
Sneeuw in het (noord)oosten vandaag. @Wetteronline
Vannacht en morgen sneeuw aan de noordzijde
Vanavond en vannacht breiden de buien dan uit naar het westen waardoor de hele noordzijde te maken krijgt met sneeuwval. De Franse Alpen houden het wel overwegend droog. Net als de Italiaanse Alpen die in de schaduw (lijzijde) van de bergen liggen. Over de sneeuwgrens moeten we ons helemaal geen zorgen maken. Die zakt tot onder 300 m door het binnenstromen van arctische lucht.
Morgen zorgt de aanhoudende noord-noordwestenwind dan voor veel bewolking en sneeuwbuien langsheen de hele noordzijde, ook de Noordwestelijke Franse Alpen. Er vallen buien tussen pakweg de Vanoise in Frankrijk en het oosten van de Alpen, maar het zwaartepunt ligt wel in Zwitserland. De sneeuwgrens ligt onderin. Het is, mede door de wind, ijzig koud in de bergen met gevoelstemperaturen die diep onder het vriespunt liggen. In het zuiden blijft het droog en vaak zonnig met een sterke föhnwind. Onderstaand gesimuleerd radarbeeld toont dat de zuidkant het opnieuw droog houdt met zon, op de gebieden dicht bij de hoofdkam na.
Gesimuleerd radar- en satellietbeeld voor morgenmiddag. @Wetteronline
Zondag vallen er vooral in de Noordoostelijke Alpen nog sneeuwbuien. Vanaf het westen klaart het dan enigszins op en aan de zuidkant blijft het gewoon zonnig. Ook de temperaturen gaan vanaf het zuidwesten een beetje de hoogte in.
Een kleurrijke kaart betekent veel sneeuw de komende dagen. In sommige regio's (Arlberg, Berner Oberland, Salzburgerland, ...) kan tot 50 cm sneeuw vallen. In het westen duidelijk minder. Aan de zuidkant blijft het grotendeels droog. @Bergfex
Volgende week sneeuw vanaf het westen?
Maandag verloopt lange tijd droog met zon en hoge/middelhoge wolken. De frontale structuur van een klein (secundair) lagedrukgebied zal echter tegen de avond het Alpenruim vanaf Frankrijk binnentrekken en een nieuwe sneeuwfase inluiden. Deze keer lijkt het zwaartepunt van de neerslag voor het westen en noordwesten bestemd, al krijgt de hele noordzijde eigenlijk weer een mooie sneeuwlaag. De zuidkant lijkt er opnieuw wat bekaaid vanaf te komen. Hier blijft de tendens droog. Aan de achterzijde van dit frontaal systeem ziet het er naar uit dat woensdag en donderdag koude maar droge dagen worden.
Sneeuw vanaf het westen maandag/dinsdag. @Wetterzentrale
Michael volgt het morgen verder op. Fijne dag!
Met vriendelijke groet,
Lander Van Tricht weerman Sneeuwhoogte.NL
Twitter: @LanderVanTricht
We zijn altijd erg blij zijn met de vele reacties van iedereen. Als jullie tevreden zijn over onze app, dan zouden we een review in de App- of Play Store zeer waarderen.
Goedemorgen! Wat een heerlijke berichten ❄️❄️ Wie weet zijn er volgende week ook de eerste (natte) sneeuwvlokken te zien in Nederland! ☃️
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Goedemorgen! Het winterseizoen is weleens slechter begonnen… @Lander: zijn deze omstandigheden te wijden aan het weerfenomeen El Nino?
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Nee, wellicht niet direct te linken. De invloed van El Nino op W-EU is sowieso beperkt :)
Die laatste foto van dat meer, wauw die is mooi!
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Ja die is idd prachtig Marja!
Wat een beauty, die van het meertje!!!
Heb je nog nieuwe skisokken nodig? Check dan eens de website van STOX: Vergroot je wintersport plezier met STOX Energy Socks. Door de compressie technologie verbeteren ze de bloedcirculatie van de benen, hierdoor heb je: Geen koude voeten, minder vermoeide spieren, geen last van kramp en langer plezier tijdens het skiën. bit.ly/40QdYZh
Wil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
fantastische sokken voor het sporten, een echte aanrader (en ik heb geen aandelen in Stox)
Ik heb liever die van falke...
Ieder zijn keuze. Maar er gaat niets boven Falke SK6… Dé wedstrijd skisok van dit moment.
Dat zijn weer super winterse vooruitzichten. Stiekem hoop ik toch ook een keer voor een dump aan de zuidzijde🤞
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
En anders ik wel. Met skitrips naar Montgenèvre, Vars en Serre Chevalier in het vooruitzicht hoop ik dat de voorspellingen op middel-lange termijn bewaarheid worden. Die geven vanaf donderdag toch enige sneeuwval voor de Zuidelijke Franse Alpen.
Er zijn wel fantastisch mooie foto’s ingezonden ! Het was gisteren prachtig weer en gek genoeg waar wij wandelden rond de 1300 m was het onder nul gisteren
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Wat een heerlijk uitzicht!
Bij jullie de gletsjer open, Bertil? Hier @Stubai actueel Sturmsperre (ik stond braaf paraat in mijn skileraren outfit 🙈, maar nu weer thuis op de bank aan de koffie ☕️). Geniet ervan, prachtige foto’s!
@marjon, de hoge liften dicht. Kleinere lift wel open. En zag tot mijn verbazing dat de hoogste gondel in Solden in bedrijf was. Vanaf P.Gletscher kun je bovenste stuk liften Solden zien. Wordt idd boven stormachtig 🌬🌬🌬
Wow Marjon wat een top job heb je daar! Heerlijk lijkt me dat, wonen en werken in het mooie Stubaital.
Beste Lander, Bedankt voor het mooie weerbericht. De verwachte hoeveelheid aan sneeuw centimeters is wel wat minder geworden dan een paar dagen terug. Enige verklaring hiervoor?
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Ja stuwing is wat minder intens en schuift zondag al snel op naar het oosten. Kan altijd gebeuren, maar ik verwacht nog wel een mooie hoeveelheid ❄️☃️🌨️
Bedankt voor je uitleg, en natuurlijk kunnen zulke verschuivingen voorkomen. Wel fijn er nog genoeg gaat vallen en vooral dat het daarbij lekker vriest!
Wat een schitterende foto’s deze morgen. Gezien de verwachte sneeuwval zullen dergelijke foto’s voorlopig wel de laatste zijn. Kijk al uit naar de beelden van morgen.
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Goedemorgen allemaal dat zijn weer mooie WEERBERICHTEN zo vroeg in de morgen 👍 En nou maar hopen dat de verwachte sneeuwval en de koude periode blijvend is . Alleen jammer dat de zuidelijke Alpen er weer bekaaid afkomen wat de sneeuwval🌨️ betreft , maar het is nog vroeg in het seizoen dus dat gaat nog wel goed komen hoop ik . 👉🌨️🏔️⛷️👍
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
De maand november in Benidorm en dan halverwege januari een week naar Lermoos/Ehrwald. We kijken ernaar uit en fijn om elke dag alvast het uitgebreide weerbericht te lezen.
Wil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Dat ziet er zonnig uit Harrald. Geniet van de warmte op je gezicht. Het is in NL zeer onstuimig💨💨🌦️
Ischgl heeft zijn opening gisteren ook gehad. Het ziet er prachtig uit daar. ❄️❄️❄️ ⛷️🏂
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Héééle mooie berichten weer😃😃😃
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Wat een heerlijke berichten. Wij wilden naar Dolomieten van 9-16 dec. maar hebben gezien de sneeuwverwachting gekozen voor St. Anton, dat wordt knallen🏂. Ik zal wel wat foto's sturen tzt. En top deze app, ben een fervent lezer en word er vaak heel blij van😊
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Als huidig patroon zo blijft, slim gehandeld. 👍⛷
Ja dat denk ik ook zeker. Wordt een hoop sneeuw verwacht die kant👍
Arlberg, dus St. Anton, Lech, Zürs en al die andere plaatsen daar, is een echt schnee-loch oftewel een sneeuwgat. Je kon er ook ingesneeuwd raken, dus schepje mee😀
Ja ik weet het ben er regelmatig al geweest, maar tx voor de tip😊👍
Goeiemiddag, Lander. Op verschillende weersites zie ik medio volgende week (donderdag) enkele dagen van sneeuwval van enige betekenis voor de Zuidelijke Franse Alpen. Kun jij daar iets over vertellen? Het is wel iets te veraf om echt als vaststaand feit te beoordelen, maar toch..
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Ik zie die signalen ook, althans bij GFS :) Maar voorlopig inderdaad nog te ver om te vertrouwen/bevestigen :)
Thanks. Keep up the good work.
Ik volg. Mijn bestemming is bardoneccia. Hopelijk komt er voor de Italiaanse Alpen ook eens wat sneeuw in de weerkaarten.
Vandaag in Kaprun aan het skiën. De bovenste liften waren open maar zijn een uurtje geleden gesloten vanwege de rukwinden.
reageerWil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Heerlijk skiën verder goede sneeuw en relatief rustig!
Sneeuwstorm is begonnen! 😃 Yess
Wil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Hallo Dennis laat die mooie grote roze sneeuwfoto effe doorzakken richting de Dolomieten, want daar kunnen ze ook wel een sneeuwdumpje 🌨️ gebruiken dacht ik zo ha ha ha . 👉🌨️🌨️🌨️🏔️👍
Samnaun valt juist in de prijzen Dennis. 😉😎
Radar klopt. Haha. Al aantal uren flinke ❄️❄️-val. 👏👏
Ja Dries, ik heb een goede keuze gemaakt vermoed ik zo! Even een jaartje geen dolomieten.
Hoi Peter, ja de dolomieten kunnen ook wel wat gebruiken. Voorlopig droge condities daar helaas. Er komt vast wel een keer een zuidstau. Dan krijgt Samnaun er ook weer wat van mee 😉
Bertil, morgen vroeg op en lekker als eerste door de knisperende sneeuw onder je voeten lopen lijkt mij!❄️❄️
Goedemorgen Het is een redelijk pak ❄️❄️❄️❄️en sneeuwt nu nog altijd ! Hier worden wij ❄️fans blij van.
25 cm
Ooo Bertil... hihi jullie vallen echt met de neus in de sneeuw. Met recht een Goedemorgen.❄️🥶💙
Goedzo Bertil ❄️❄️👏👏 Had niet anders verwacht van je. Mooie droge sneeuw zo te zien.
Het is begonnen de sneeuw
Wil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.
Oeh lekker hoor! ☃️
Heerlijk 👍
In Saint Sorlin d’Arves viel net een kleine centimeter ❄️❄️❄️❄️
Wil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.